7238 526

نخستین المپیاد فرهنگی ورزشی روستایی نکا در 23 رشته ویژه آقایان و بانوان از 15 بهمن‎ماه در نکا آغاز و تا پایان این ماه ادامه دارد.

به گزارش آوای خزر از نکا، جلسه هماهنگی ویژه برگزاری نخستین المپیاد فرهنگی ورزشی روستایی نکا با حضور بخشداران و دهیاران بخش‌های مرکزی در فرمانداری نکا برگزار شد.
در این جلسه رئیس اداره ورزش و جوانان نکا اظهار داشت: المپیاد ورزشی نکا در دهه فجر و در 23 رشته ورزشی با شرکت زنان و مردان روستایی علاقه‎مند به ورزش برگزار می‎شود.
مجتبی رضایی گفت: اساسنامه و آیین‌نامه کلی این مسابقات پیش‎بینی و چارت تشکیلاتی و کمیته‎های مختلف اجرایی آن نیز مشخص شده است.
وی افزود: غیر از مسابقات فوتسال و والیبال که به دلیل پرداخت هزینه داوری 150 هزار تومان ورودی دریافت می‎شود؛ بقیه رشته‎ها با پشتیبانی ستاد مسابقات بدون پرداخت ورودی در رقابت‎ها شرکت خواهند داشت.
رئیس اداره ورزش و جوانان نکا بیان کرد: افتتاحیه المپیاد 15 بهمن‎ماه در مجتمع شهید بردبار نکا همراه با رژه، برنامه‎های شاد و برگزاری رقابت طناب‎کشی آغاز می‎شود.
این مسئول بیان کرد: اختتامیه مسابقات نیز بعد از فاطمیه دوم در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و از نفرات اول تا سوم هر رشته با اهدای تندیس، حکم و هدیه نقدی تجلیل می‎شود.
وی بیان کرد: مسابقات فوتسال و والیبال در رده سنی زیر 23 سال برگزار می‎شود تا استعدادیابی از جوانان را نیز داشته باشیم.
در ادامه این نشست، بخشداران مرکزی و هزارجریب نکا نیز از دهیاران تابعه خواستند تا همکاری خوبی را با مدیران کمیته‎ها داشته باشند و برنامه‎ها با نظم و ترتیب انجام شود.

** اسامی روستاها و رشته‎های ورزشی المپیاد ورزشی نکا
مسئول کمیته روابط عمومی و اطلاع‎رسانی نخستین المپیاد ورزشی روستایی نکا نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه در پایان المپیاد، عملکرد هر کمیته ارزیابی می‎شود، لذا پیشنهاد می‎شود که مسئولان برگزاری در هر روستا نیز در جهت مستندسازی رقابت‎ها با خبرنگاران همکاری داشته باشند و نیروهای خوبی را برای ثبت مسابقات انتخاب کنند.
امرالله یداللهی گفت: این مسابقات به میزبانی روستاهای استخرپشت، درویش خلک، گلبستان، کمیشان، چناربن، طوسکلا، زرندین سفلی، کفرات، خورشید، حاجی محله، زیارتکلا، سیکا، نوذرآباد، شهاب‎الدین، بایع‎کلا و چاله‎پل برگزار می‎شود.
وی در پایان رشته‎ها و روستاهایی که میزبان این مسابقات هستند را به این شرح اعلام کرد:
1- هفت سنگ در روستای گلبستان
2- قوی‌ترین مرد روستایی در کمیشان
3- کشتی لوچو در چناربن
4- فوتسال روستای طوسکلا
5- طناب‌کشی در روستای زرندین
6- اسب‎دوانی در روستای کفرات و زیارت‎کلا  
7- دو سرعت در خورشید
8- والیبال در سوچلما
9- تیراندازی با تراپ در سیکا
10- هفت سنگ بانوان در شوراب‎سر
11- پرتاب وزنه در روستای شهاب‎الدین
12- طناب‎کشی در روستای زرندین سفلی
13- پاپیلوس در روستای اسرم
14- چولنگ در درویش خلک
15- مچ اندازی در قلعه‎سر
16- طناب‎زنی در زرندین
17- داژبال در بایع‎کلا
18- دارت در طوسکلا
19- تیراندازی تفگ بادی در چاله‎پل
20- پخت غذای محلی در ملاخیل(بخش هزارجریب) و روستای خانه‎سر(بخش مرکزی)
21- طناب‎کشی بانوان در روستای زرندین سفلی
22- مچ‎اندازی بانوان در قلعه‎سر
23- والیبال بانوان در آلوکنده